RUSYA

Anasayfa » RUSYA

NEDEN RUSYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ?

  • Kaliteli Eğitim. Rusya özellikle temel bilim, mühendislik (nükleer, uçak, makina, kimya, genetik, inşaat), tıp ve sosyal branşlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için cazip bir ülkedir. Rus eğitim sitemi dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisidir. Nüfusun %99,6 okur yazardır ve dünyaya birçok edebiyatçı ve sanatçı yetiştirmiştir, Nobel ödülüne layık görülen birçok bilim adamına eğitim vermiştir.
  • Eğitim masrafları ekonomiktir. Yüksek kalitede üniversite eğitimi veren Rusya, aynı zamanda hem üniversite harçları hem de yaşam ve konaklama maliyetleri düşünüldüğünde, yurtdışında bu kalitede eğitim almak için en uygun seçeneklerden biridir. Rusya’da eğitim ve üniversite giderlerinin yaklaşık %75’i devlet tarafından finanse edilir. Bu nedenle Rusya’da üniversite ücretleri ortalama yıllık 1500 – 4000 USD civarındadır. Türkiye ile kıyaslandığında dershane için ödeyeceğiniz ücret yerine, Rusya’da sınavsız doğrudan üniversite öğrencisi olabilirsiniz demektir. Rusya’nın pek çok şehrinde yaşam giderleriniz Türkiye’den daha fazla olmayacaktır. Rusya’da eğitim alan bir öğrenci konaklama ve yaşam giderleri için aylık ortalama 250-300 USD kadar harcamaktadır. Rusya’da sınavsız olarak istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Üniversiteler oldukça zengin seçenekler sunmaktadır. Nano-teknoloji mühendisliğinden Eczacılığa, Tıp Fakültesinden Uzay bilimlerine, Opera-baleden politik bilimlere kadar her alanda kaliteli ve prestijli bir eğitim alabilirsiniz.
  • Rusya üniversiteleri YÖK denkliğine sahiptir. Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Rusya’daki üniversiteler tüm dünyada tanındığı gibi ülkemizde de YÖK tarafından tanınmakta ve diplomalarına denklik verilmektedir.
  • Kariyer ve İş Avantajı. Türkiye’de ve Türkiye coğrafyasında: Balkanlarda, Orta Asya’da, Kafkaslarda iş çevrelerin Rusça ortak dil olarak kullanıldığını unutulmamalı. Türkiye’nin en büyük ve güçlü komşusu ve ticaret ortağı olan Rusya’da üniversite eğitimi aldıktan sonra diğer tüm dünya ülkelerinde güzel bir kariyer olanağına sahip olabilirsiniz.
2019-06-16T21:28:34+03:00Categories: Rusya|

TÜRKİYE

Tunalı Hilmi Caddesi Gümüşsoy İş Merkezi No:79/20 Kat:4 Çankaya/Ankara

Phone: +90 312 465 01 02

UKRAYNA

Prospekt M. Bajana 24/1 Kiev

Mobile: +38 097 450 6229

AZERBAYCAN

Binagadi Kaverochkin 27 Bakü

Mobile: +994 50 314 19 47