ÜNİVERSİTELER

Anasayfa » ÜNİVERSİTELER
ÜNİVERSİTELER2019-06-13T16:20:31+03:00

Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna 603.628 km² yüzölçümü ile tamamı Avrupa’da olan en geniş ülke ve Avrupa’daki en geniş ikinci ülkedir (Rusya’nın Avrupa’daki bölümünden sonra).   Ukrayna yasama, yürütme ve yargının ayrı olduğu , yarı başkanlık sistemi ile yönetilen bir üniter devlettir.
Başkenti ve en büyük şehri Kiev’dir. Diğer önemli şehirleri arasında Odesa, Donetsk, Simferopol, Sivastopol, Lviv ve Yalta vardır. Nüfusu 45 milyon, para birimi Grivna’dır. Ukrayna’nın devlet dili Ukraynaca’dır. Nüfusun %67’lik kısmı Ukraynaca’yı ana dili olarak kabul etmektedir. Bunu Rusça takip eder. Ülkede en çok konuşulan dil İngilizcedir. Ukrayna Ortodoks Kilisesine bağlı Hristiyan nüfusun yoğunlukta olduğu bir ülkedir.

Yaklaşık 87.000 m² yüz ölçümüne sahip bir ülke olan Azerbaycan, zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasında opera, tiyatro gibi sahne sanatlarını barındıran ilk ülke olma özelliğini taşır. Anayasasında resmi din yoktur. Ülke siyasi erk olarak laik milliyetçidir ancak halkın çoğunluğu Şiilik inancına sahiptir. Başkenti Bakü olan Azerbaycan, rayon adı verilen 59 eyalete, 75 şehre ve 9 ekonomik bölüme ayrılmıştır. Azerbaycan’da yüzde 94 oranında Azeri Türkçesi konuşulmaktadır. Türkiye Türkçesine çok benzeyen bu dilin yanı sıra ülkede konuşulan diğer dil ise Rusça’dır. Ayrıca yabancı dil olarak İngilizce öğretilmektedir. Para birimi manat’tır.

Rusya veya resmi adıyla Rusya Federasyonu, Kuzey Avrasya’da bir ülkedir. Yönetim şekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyettir. 17,075,400 km² ‘lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir ve dünya yaşam alanının sekizde birini kapsar. Rusya aynı zamanda 2014 yılı itibariyle 144 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık dokuzuncu ülkesidir. Başkenti Moskova, resmi dili Rusça’dır. Para birimi Rus Rublesi’dir (RUB). 1 Rus Rublesi 0,090 TL’ dir. Rusya dünyanın en büyük maden ve enerji kaynaklarından birine sahiptir ve dünyanın en büyük petrol ve doğalgaz üreticisidir.Rusya önde gelen siyasi ve ekonomik güce sahip ülkelerdendir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesidir.

PR Eğitim olarak yurtdışı eğitim sektöründe öncü ve yönlendirici marka olma hedefimizin gerçekleşebilmesi için, öğrenci memnuniyetini ön planda tutmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Üniversite seçiminin ardından öğrencilerimizin düzgün fiziki şartlarda yurt yerleşimlerini sağlayıp okul kayıtlarını zamanında ve eksiksiz gerçekleştiriyoruz. Bu sürede ülkelerine en hızlı sürede adaptasyonunu sağlayacak şekilde öğrencilerimizle ilgilenip, ülkeleri, üniversiteleri ve bulundukları çevre ile ilgili onları bilgilendiriyoruz.Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca ihtiyacı olan tüm bilgi ve yardımları, öğretim gördükleri okulun yanı sıra, danışmanlık ekibimiz de sağlamaktadır. Eğitim hayatlarının başladığı süre zarfında onları sürekli kontrole tabii tutup, ders durumları hakkında bilgilendirme alıyoruz. Sürekli denetim gösterdiğimiz öğrencilerimizin yaşadıkları problemlerin, en kısa süre içinde çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız, siz değerli öğrencilerimizin mezuniyetine kadar devam etmektedir.

TÜRKİYE

Tunalı Hilmi Caddesi Gümüşsoy İş Merkezi No:79/20 Kat:4 Çankaya/Ankara

Phone: +90 312 465 01 02

UKRAYNA

Prospekt M. Bajana 24/1 Kiev

Mobile: +38 097 450 6229

AZERBAYCAN

Binagadi Kaverochkin 27 Bakü

Mobile: +994 50 314 19 47